Nasz program generuje pliki w formatach JPK_V7M, JPK_V7K, JPK_VAT i JPK_FA, JPK_PKPiR, JPK_EWP, JPK_MAG gotowe do wysyłki (nie trzeba konwertować).

Pliki JPK_V7M oraz JPK_V7K wysyła się co miesiąc do 25 dnia miesiąca, natomiast JPK_FA, JPK_PKPiR, JPK_EWP oraz JPK_MAG sporządza się tylko na żądanie Urzędu Skarbowego.

Plik JPK_VAT można wygenerować w dziale Raporty, w tym celu należy wybrać Typ RaportuRaport JPK_VAT” i kliknąć „Generuj raport„.

JPK_VAT raport

Pojawi się lista dokumentów, które znajdują się w przygotowanym pliku, a nad nią przycisk „POBIERZ PLIK JPK_VAT„. Klikamy lewym przyciskiem, plik zostanie domyślnie zapisany w katalogu Pobrane.

Pobierz plik JPK_VAT

 

JAK WYSŁAĆ PLIK JPK_VAT?
Zalecamy wysyłkę pliku bezpłatnym programem Klient 2.0 (do pobrania ze strony Ministerstwa Finansów), w którym przed wysłaniem należy podpisać plik Profilem Zaufanym (załóż bezpłatnie Profil Zaufany) lub Certyfikatem.

Od lutego 2018 możliwa jest również wysyłka pliku przy użyciu danych autoryzujących (imię, nazwisko, data urodzenia i kwota przychodu za poprzedni rok) ze strony Ministerstwa Finansów.

 

Cały proces wysyłki Klientem JPK 2.0 przy użyciu Profilu Zaufanego można obejrzeć tutaj:
https://m.youtube.com/watch?v=Ls22sPTaTsM

Czy artykuł był pomocny