Dwa numery konta na fakturze

Na fakturach wystawianych w walutach obcych np. w Euro, często zdarza się, że zachodzi potrzeba umieszczenia dwóch numerów kont jednocześnie. Konta walutowego do wpłaty wartości netto faktury, oraz konta złotówkowego do wpłaty podatku VAT od tej faktury.

Zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby dowiedzieć się umieścić dwa numery kont jednocześnie na jednej fakturze.

 

Jak podać dwa numery konta na fakturze?

W programie można dodać wiele kont bankowych i przypisać do nich walutę.
Na górnej szarej listwie należy wejść do działu „Ustawienia” (1) klikając w koło zębate i wybrać „Ogólne” (2).
W tym miejscu znajdują się dane firmowe wraz z numerem konta i dodatkowymi numerami kont. To z nich korzysta program przy wystawianiu każdej nowej faktury.

Pole z numerem konta jest polem wieloliniowym tzn. że można w nim podać dwa numery konta jednocześnie oraz dodatkowe opisy do nich np. kod SWIFT banku. Podczas wprowadzania numeru należy użyć klawisz Enter, a pole wydłuży się w dół.

ustawienia ogolne numery kont
Dwa numery kont w Ustawieniach Ogólnych programu

 

Numer konta podawany podczas wystawiania faktury

Numer konta jest zapisywany dla każdej faktury z osobna. Podczas wystawiania faktury można wybrać lub podać inny niż domyślny numer konta. W tym celu w formularzu faktury należy kliknąć w link wiecej znajdujący się pod pole Miejscowość po stronie Sprzedawcy.

Dodatkowe informacje o Sprzedawcy
Więcej danych Sprzedawcy

Pojawią się wtedy dodatkowa pola m.in. nr konta bankowego, w którym można wprowadzić nowe konto bankowe lub wybrać istniejące.

Dwa konta
Dwa numery kont na fakturze

Pole to jest podobnie jak to dostępne w Ustawieniach jest wieloliniowe, można w nim nacisnąć klawisz Enter i wydłuży się w dół. W ten sposób można wpisać dwa numery kont i dodatkowe informacje opisowe.

UWAGA:

  1. Użycie opcji Wystaw podobną powoduje zaciągnięcie wszystkich danych w tym numeru konta z kopiowanej faktury.
  2. Zmiana numeru konta w Ustawieniach Ogólnych nie ma wpływu na użyte wcześniej numery kont na już wystawionych fakturach. Użyty numer konta jest zapisywany do każdej faktury osobno.

Czy artykuł był pomocny