Opisy produktów na fakturach

Dodanie zdjęć produktów na ofertach, zamówieniach i fakturach proforma pozwala urozmaicić wygląd oferty i zachęcić do zakupu potencjalnego klienta. Jest to też znakomita forma na przedstawienie oferty zakupu w sposób bardziej czytelny i atrakcyjny. W programie Faktura XL można dodać wiele zdjęć do produktów, również dowolną ilość do tego tego samego.

Zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby dowiedzieć się jak dodać zdjęcia produktów do faktur proforma, ofert i zamówień.

 

Jak dodać opis produktu?

Na górnej szarej listwie należy wejść do działu „Produkty” (1) i kliknąć w przycisk „Zarządzaj” (2), a następnie „Edycja” (3).

Edycja produktu

 

Przejdziemy wtedy do trybu edycji produktu, gdzie w dolnej części znajduje się pole Opis produktu.

dodawanie opisu produktu

Domyślnie opis produktu jest widoczny wyłącznie w programie do użytku wewnętrznego właściciela programu.
Jest jednak możliwość zaznaczenia opcji „Dodaj opis produktu podczas wystawiania faktur„, którą należy zaznaczyć, aby opis produktu był widoczny na fakturach.

 

Gdzie pojawi się opis produktu?

Podczas wystawiania faktury wybierając produkt program automatycznie załaduje również pole z opisem produktu.

Opis produktu podczas wystawiania faktury

 

Jest to moment, kiedy możemy dla danej faktury zmodyfikować jeszcze treść opisu przed jej wystawieniem. Daje to możliwość dodawania częściowych opisów na produktach, które możemy uzupełniać w trakcie wystawiania faktury.

Po zapisaniu faktury opis pojawi się od razu pod pozycją z produktem do którego należy.

PRZYKŁAD:

Opis produktu na fakturze

 

UWAGA:

1. Opisy produktów są zapisywane do każdej faktury osobno. Ich zmiana w dziale Produkty nie powoduje zmiany opisu na wystawionych już fakturach.

Czy artykuł był pomocny