Zdjęcia produktów na ofertach, zamówieniach i proformach

Dodanie zdjęć produktów na ofertach, zamówieniach i fakturach proforma pozwala urozmaicić wygląd oferty i zachęcić do zakupu potencjalnego klienta. Jest to też znakomita forma na przedstawienie oferty zakupu w sposób bardziej czytelny i atrakcyjny. W programie Faktura XL można dodać wiele zdjęć do produktów, również dowolną ilość do tego tego samego.

Zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby dowiedzieć się jak dodać zdjęcia produktów do faktur proforma, ofert i zamówień.

 

Jak dodać zdjęcie produktu?

Na górnej szarej listwie należy wejść do działu „Produkty” (1) i kliknąć w przycisk „Zarządzaj” (2), a następnie „Edycja” (3), przy produkcie który chcemy wzbogacić o zdjęcia.

Edycja produktu

 

Przejdziemy wtedy do trybu edycji produktu, gdzie w dolnej części znajduje się szary przycisk „Dodaj zdjęcie produktu”.

dodawanie zdjecia produktu

 

Po jego kliknięciu otworzy się okienko, w którym można wgrać zdjęcie produktu.

Wgrane zdjęcia można usunąć klikając w szary krzyżyk po jego prawej stronie.

 

Wybór rozmiaru zdjęcia i zatwierdzanie

W dolnej części są pola w których określamy rozmiar zdjęć, które będą widoczne na wystawianych dokumentach. Domyślnie jest to kwadrat 200×200 pikseli. Zmienić rozmiar możemy podając inną wielkość liczbową i zatwierdzając przyciskiem ZMIEŃ ROZMIAR ZDJĘCIA. Po jego kliknięciu znajdujące się powyżej szare pole zmienia automatycznie wielkość do podanych wymiarów.

dodawanie zdjęcia i skalowanie

Na szare pole można upuścić zdjęcie lub kliknąć i wybrać. Następnie jest możliwość skalowania go do wybranych wymiarów. Co istotne na koniec należy zatwierdzić obraz klikając zieloną ikonkę „ptaszka” w górnym prawym rogu zdjęcia.

 

Kiedy zdjęcia produktu będą pojawiać się na ofertach, zamówieniach i proformach?

Domyślnie zdjęcia pojawiają się na dokumentach: Faktura Proforma, Oferta oraz Zamówienie.
Wchodząc do „Ustawienia” (1) > „Faktury” (2) > „Produkty” (3) możemy wybrać na, których dokumentach mają pojawiać się zdjęcia. Jest np. możliwe, aby zdjęcia były widoczne wyłącznie na Ofertach.

Ustawienia widoczności zdjęć produktów

 

Dodane zdjęcia produktów i włączona widoczność w Ustawieniach spowoduje, że będą one się pojawiać na każdym nowo wystawionym dokumencie.

PRZYKŁAD:

Zdjęcia produktów na zamówieniu

 

UWAGA:

1. Dodanie zdjęcia na produkcie, nie powoduje pojawienia się tego zdjęcia na wcześniej wystawionych dokumentach z tym produktem.
2. Usunięcie zdjęcia w zakładce produkty, powoduje usunięcie zdjęcia również na wystawionych wcześniej z tym produktem dokumentach.

Czy artykuł był pomocny