Faktoring SMEO na specjalnych warunkach już dostępny w systemie FakturaXL

Faktoring to usługa umożliwiająca zamianę faktur na gotówkę bez konieczności oczekiwania na przelew od kontrahenta do terminu płatności na fakturze.

 

Dzięki naszej współpracy ze SMEO klienci FakturaXL mogą skorzystać z lepszych warunków finansowania faktur – prowizja 0,08% dziennie i 0% odsetek (w standardowej ofercie odsetki wynoszą 10%).

Faktoring można porównać do linii kredytowej. Składasz wniosek online, a następnie otrzymujesz u firmy faktoringowej darmowy limit, który określa maksymalną kwotę, którą możesz wypłacić z wystawianych faktur sprzedażowych.

 

Nic nie płacisz za przyznanie i utrzymanie takiego limitu faktoringowego. W dowolnym momencie, kiedy potrzebujesz gotówki – po prostu przesyłasz wystawioną fakturę do faktoringu, a pieniądze otrzymujesz prosto na konto, nawet w 15 minut.

 

Kiedy Twój kontrahent nie zapłaci na czas to przez pierwsze 30 dni jego zwłoki  nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Dzięki tej usłudze nie musisz martwić się o problemy z płynnością finansową. Możesz dysponować pieniędzmi od razu po wystawieniu faktury.

 

Jak skorzystać z usługi faktoringowej w programie?

Na górnej szare listwie należy wejść w „Przychody” (1) i wybrać „Pokaż wszystkie przychody” (2).
Pojawi się lista faktur, na której po prawej stronie obok każdej faktury znajduje się przycisk „Zarządzaj” (3). Po kliknięciu w przycisk otwiera się menu opcji w którym w środkowej części dla każdej nieopłaconej i nieprzeterminowanej faktury jest opcja „Prześlij dokument do Faktoringu” (4).

 

Uwaga: usługa jest widoczna tylko dla nieopłaconych faktur na kwotę minimum 600zł brutto w walucie PLN. Termin płatności faktury musi być dłuższy niż 3 dni, a nie może przekraczać 90 dni.

 

 

1. Przekazanie pierwszej faktury do faktoringu i rejestracja bezpłatnego konta w SMEO

Przed przekazaniem pierwszej faktury do faktoringu niezbędne jest zapoznanie się z kosztem usługi.
Kwota prowizji dla zlecanej faktury jest od razu znana, co istotne można samemu przesuwając wskaźniki zobaczyć jak zmienia się koszt faktoringu w zależności od ilości dni finansowania i kwoty o którą wnioskujemy.

faktoring smeo promocja

Oferowana usługa faktoringowa nie wiąże się z żadnymi stałymi opłatami, przyznanie i utrzymywanie limitu faktoringowego jest całkowicie darmowe. Płaci się dopiero w momencie finansowania faktury, a im krótszy termin tym niższy koszt.

 

Po kliknięciu w przycisk „Skorzystaj z usługi„, pojawi się kolejne okno „Zakładanie konta SMEO”.
Należy podać NIP, telefon oraz e-mail, a następnie klikamy „Zakładam konto„.

zakładanie konta faktoringowego smeo

 

Teraz należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ w tle następuje połączenie z serwerami usługodawcy, które weryfikują kontrahenta i pozwalają przyznać limit faktoringowy.
W tym czasie przycisk zmienia się na szary wysyłanie. Proces trwa klika minut!

Finalnie nastąpi przekierowanie do SMEO, gdzie należy dokończyć proces rejestracji i zweryfikować swoją tożsamość.

darmowe konto smeo

Po kliknięciu Zarejestruj się następuje weryfikacja SMS:

weryfikacja sms

Podawanie danych firmowych:

Dane firmy

Gdy przebrniemy poprawnie przez cały proces rejestracji, zostanie nam przyznany limit faktoringowy w ramach którego będzie można automatycznie przekazywać faktury do faktoringu bezpośrednio z programu FakturaXL.

 

W razie potrzeby SMEO uruchomiło specjalną dedykowana infolinię dla klientów FakturaXL: 732 080 370, gdzie można uzyskać pomoc w rejestracji i korzystaniu z faktoringu.

 

Czy artykuł był pomocny